УКР
Запис на прийом

(044) 285-44-55

(067) 44-007-44

Тимчасові коронки (протезування у стоматології)

Видалення зуба давно перестало бути потрясінням для пацієнта, а ось його відсутність може створити серйозний дискомфорт, особливо, якщо мова йде про передні різці.

Виходом із ситуації стане естетичне та функціональне протезування.

У стоматології воно відіграє важливу роль, оскільки дає можливість не тільки поліпшити зовнішній вигляд пацієнта, але й попередити виникнення різних захворювань:

  • відсутність одного або декількох зубів збільшує навантаження на інші, що сприяє стиранню емалі та збільшенню їх рухливості;
  • тривала неповноцінність зубного ряду провокує атрофію щелепи, в результаті чого можуть змінитися риси обличчя;
  • нестача двох або трьох жувальних молярів ускладнює пережовування їжі, що впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, а також може стати причиною дискомфорту та болів в скронево-нижньощелепному суглобі через його дисфункцію;
  • втрата зубів впливає на зовнішній вигляд посмішки, в результаті чого у людини можуть з'явитися комплекси.

Відновити естетику та функціональність зубного ряду допоможе протезування.

У стоматології існують різні види протезів: знімні конструкції, коронки, вініри, мостовидні протези, мікропротези. Однак на їх виготовлення потрібен час.

У «Дантист&Ко» є рішення цієї проблеми – тимчасові коронки.

Вони виготовляються або на прийомі, в присутності пацієнта (прямий метод), або в лабораторії (непрямий) протягом одного-двох днів.

У першому випадку лікар робить відбиток з необробленого зуба, отримує «копію», і тільки після цього готує його для встановлення протезу. У відбиток заливають спеціальну масу, надягають на препарований зуб, а коли вона застигне, відбиток знімають, і пацієнт отримує тимчасову коронку. Якщо видалення зуба заплановано завчасно, протез можна виготовити заздалегідь і встановити відразу після зупинки кровотечі.

В лабораторії (непрямий метод) зубний технік відливає гіпсову модель з отриманого лікарем зліпка та робить тимчасову коронку. Стоматолог коригує розташування, співвідносить з прикусом, полірує та закріплює за допомогою цементу на потрібному місці.

Коронки, виготовлені в лабораторії, міцніші та надійніші, оскільки умови та методика дозволяють посилити конструкцію.

Так, для жувальних зубів роблять металоакрилові та металокомпозитні тимчасові коронки або реставрації, посилені металевою сіткою.

Також можна відфрезерувати тимчасові конструкції, використовуючи CAD/CAM-технології.

Який варіант вибрати, вам дасть рекомендацію лікар, врахувавши всі нюанси вашої ситуації.

 

Переваги тимчасових коронок:

  • захищають від проникнення інфекцій та мікроорганізмів у тканини, прилеглі до обточеного зуба, чи в ранку на місці видалення, що допомагає уникнути ризику виникнення запального процесу, додаткового лікування й, як наслідок, затягування термінів протезування;
  • якщо нерв не видалений, вони захищають препарований зуб від зовнішніх подразників, що провокують біль;
  • завдяки таким коронкам, скорочується період звикання до нових зубів, адже постійна конструкція буде практично ідентична тимчасовій;
  • дикція залишається незмінною.

З розвитком технологій протезування у стоматології вийшло на новий рівень.

Для створення індивідуальних протезів і конструкцій , що замінюють зуби, застосовується різноманітне сучасне обладнання та методики.

Фахівці «Дантист&Ко» вправно володіють ними, завдяки чому наші пацієнти отримують ідеальну посмішку.

Записатись на прийом

Відправте Ваші дані і наші адміністратори зв’яжуться з Вами найближчим часом