Багато батьків хочуть знати, коли варто вести малюка до стоматолога. Фахівці рекомендують проводити огляд з появою перших зубів, навіть якщо дитину нічого не турбує.
Стан порожнини рота та розвиток щелепно-лицьової системи повинен контролювати дитячий стоматолог — тільки так можна запобігти захворюванням (карієс, гінгівіт) і деформації прикусу.
Правильне лікування зубів у дітей
Від того, як пройде перший візит до стоматолога, залежить ставлення малюка, а потім підлітка і дорослої людини до своїх зубів, дантиста і культури догляду за порожниною рота в цілому.
Тому в центрі «Дантист&Ко» перше знайомство з лікарем відбувається в ігровій формі, і дитина запам'ятає не стільки огляд, скільки цікаву пригоду.
- Ми проводимо практично всі процедури безболісно, а наші дитячі стоматологи відмінно ладнають з маленькими пацієнтами.
- Під час лікування молочних зубів вони можуть дивитися мультики або улюблені програми.
- Ми гарантуємо, що ваш малюк і в наступний раз прийде в «Дантист&Ко» із задоволенням.
Дружня дитяча стоматологія в «Дантист&Ко»
Наші фахівці делікатно проводять:
- корекцію прикусу;
- профілактику захворювань порожнини рота (озонотерапія, герметизація фісур та ямок зубів, аплікаційна ремінералізація, глибоке фторування і т.д.);
- лікування молочних і постійних зубів (озонотерапія, АРТ-методика, препарування без бор-машини, пломбування сучасними матеріалами, використання кольорових пломб з ефектом блискіток, реставрація і т.д.);
- лікування ясен (пульпіти та періодонтити);
- обстеження радіовізіографом (при мінімальному радіаційному навантаженні на організм – максимальна інформативність зображення);
- видалення молочних/постійних зубів.
Ви часто запитуєте:
1. Чому псуються молочні зуби?
- Кислотний баланс слини може змінюватися та впливати на їх стан.
- Карієс розвивається і через порушення кальцієвого обміну або нестачі кальцію, фосфору та вітамінів у харчуванні дитини.
- Найбільш поширені причини: неправильний прикус, зловживання вуглеводами та недотримання елементарних правил гігієни.
2. Навіщо необхідне лікування молочних зубів, якщо вони все одно випадуть?
Це поширена помилка! Невилікувані або пошкоджені молочні зуби часто стають джерелом хронічної інфекції, яка може завдати шкоди зачаткам постійного моляра та стати причиною розвитку гастриту, виразки шлунка, зміни прикусу, появи постійних головних болів, гаймориту і не тільки.
Також виникає велика загроза руйнування сусідніх постійних зубів.
Дитяча стоматологія здатна запобігти цьому. Головне, стежте уважно за станом порожнини рота вашої дитини, наприклад, щоб молочні зуби випадали в термін і самі по собі, а при необхідності ведіть до фахівця.
3. Що означає «Молочний зуб випав передчасно?»
Якщо від моменту випадання молочного зуба і до появи постійного пройшло більше року, отже, він випав завчасно, і це не можна залишати без уваги.
4. Як впливає стан молочних зубів на організм?
- вони – важлива ланка системи травлення, і втрата навіть одного може спровокувати захворювання шлунково-кишкового тракту;
- їх передчасне випадання або видалення може сформувати неправильний прикус, так як постійні моляри можуть прорізатися не там, де слід, намагаючись «зайняти» вільне місце;
- деформація зубного ряду призводить до порушення дикції, адже зуби забезпечують правильну вимову, це може створити у малюка психологічні проблеми, заважати йому нормально спілкуватися та розвиватися.
5. Як не допустити розвиток карієсу?
- Привчати дитину до гігієни порожнини рота необхідно з раннього віку.
- Не затягуйте лікування зубів у дітей.
- При виникненні проблеми зверніться до дитячого стоматолога, можливо, він порекомендує провести герметизацію фісур молочних зубів або обробити їх фтором.
- Це безболісні процедури, і вони надовго захистять вашу дитину.
- Дантист також може провести ремінералізацію зубної емалі – покриття спеціальним безпечним лаком.
І обов'язково раз на півроку приводьте дитину на прийом. Ця рекомендація стосується і дорослих.