УКР
Запис на прийом

(044) 285-44-55

(067) 44-007-44

Публікації

Зуби мудрості: лікувати або видаляти?

Зуби мудрості: лікувати або видаляти?

У стоматологічній практиці досить поширеною є дилема — зуби мудрості — лікувати або видаляти. Ці зуби, по суті, не виконують ніяких функцій, знаходяться в важкодоступних місцях, вони мають глибоке коріння, тому проводити лікування досить складно. При таких показаннях, здавалося б, відповідь на питання: зуб мудрості — лікувати або видаляти, всі аргументи в сторону видалення. Але при цьому, якщо міркувати на перспективу, то 8-ий зуб може стати надійною опорою для встановлення мостовидного протеза. Варто наголосити на тому, що вирішувати це питання, є сенс тільки, якщо розташування зуба анатомічно правильне. Якщо виріс горизонтально 8 зуб, лікувати або видаляти — всі показання до видалення.

Показання до видалення зуба мудрості

Для того, щоб визначитися з власною стратегією щодо лікування або видалення 8-го зуба, Вам потрібно звернутися до фахівця. Він направить Вас на рентгенівський знімок, огляне зуб та на базі цієї інформації розповість про анатомічні особливості Вашого клінічного випадку. Якщо стоматолог виділить показання до видалення зуба мудрості, то такий зуб краще не зберігати, інакше ціна за його лікування себе не виправдає.

Розглянемо більш детально, коли потрібно видаляти зуб, які показання до видалення зуба мудрості існують:

Удалять зуб мудрости или нет если он не болит

  • Неправильний ріст зуба — 8-й зуб дуже часто росте не вертикально, а горизонтально. З ухилом до щоки або до язика. Такий зуб не бере участі в виконанні функції жування, зате постійно травмує м'які тканини ротової порожнини.
  • Поява скупченості зубів, коли почав прорізатися 8-й зуб.
  • Сильний карієс, який руйнує коронку зуба.
  • Руйнування 7-го корінного зуба через порушення розташування 8-го.

У будь-якому випадку пацієнт сам приймає рішення щодо того потрібно йому лікування або видалення зуба мудрості.

Чи потрібно видаляти зуб мудрості, якщо він не болить

Більшість людей стикаються з проблемним зростанням 8-го зуба, але є й ті, які не знають про дискомфорт, коли є 8-й зуб. Тому, чи потрібно видаляти зуби мудрості, якщо вони не болять? Для того, щоб перестрахуватися від багатьох неприємних ситуацій в майбутньому і не платити зайві кошти за стоматологічне лікування, пацієнту краще зробити рентген і проконсультуватися з лікарем. Якщо зуби не болять, не уражені карієсом і рентгенівський знімок показує, що вони жодним чином не впливають на здоров'я решти зубного ряду, то їх можна залишити. Можливо в літньому віці, в разі втрати жувальних зубів, вони частково візьмуть на себе жувальну функцію. Чи потрібно видаляти зуб мудрості — залежить від кожного індивідуального клінічного випадку, іноді лікування є більш раціональним рішенням.

Коли потрібно неодмінно видаляти зуб мудрості

Є свідчення, коли потрібно видаляти зуб мудрості обов'язково. Наприклад, гнійний процес, який знаходиться в запущеній стадії. Якщо зламалася коронка зуба, при цьому її не можна запломбувати або застосувати ортопедичне лікування. Осьовий перелом зуба — також є показанням, коли потрібно видаляти зуб мудрості.

Зуб мудрості, ціни на видалення

Зуб мудрости растет горизонтальноПри наявності показань на видалення зуба мудрості, ціна на послуги хірурга-стоматолога може істотно відрізнятися. В першу чергу, вона залежить від складності випадку. Якщо коріння, які має зуб мудрості глибокі — видалення буде складним, ціна, відповідно також буде вище. Для того, щоб вирвати зуб, стоматолог застосовує місцеву анестезію, бувають ситуації коли потрібні додаткові надрізи та застосування спеціальних інструментів, щоб витягти моляр. Орієнтовна ціна на видалення зуба мудрості представлена ​​на сайті компанії «ДАНТИСТ&КО». Але остаточна вартість процедури може бути сформована тільки після завершення процедури.

Ви відвідували стоматолога останні 6 місяців?

Якщо вчасно не виявити карієс, це може закінчитись ускладненнями.
Залиште свій номер телефона для безкоштовної консультації.