УКР
Запис на прийом

(044) 285-44-55

(067) 44-007-44

Публікації

Зубні пасти - критерії вибору

 Зубні пасти - критерії вибору

Щоденний догляд за зубами і яснами попередить розвиток карієсу й інших захворювань, тому засоби гігієни порожнини рота – це обов'язковий атрибут кожної людини.

Серед великого їх різноманіття виникає питання, як вибрати зубну пасту правильно, щоб не нашкодити здоров'ю й отримати гарну посмішку.

Звичайно, краще всього проконсультуватися зі стоматологом, який порекомендує пасту, що підходить саме вам.

Якщо ж ви робите вибір самостійно, тоді потрібно звертати увагу на основні параметри.

Класифікація

Сучасні засоби гігієни порожнини рота діляться на два види:

Гігієнічні – очищають зуби й освіжають подих. Вони можуть мати легку відбілюючу дію, а невелика кількість антисептиків не впливає на мікрофлору слизової. Їх рекомендується використовувати людям, у яких немає карієсу, захворювань пародонту, й інших запальних процесів.

Лікувально-профілактичні – крім механічного очищення, вони покликані захищати та попереджати виникнення захворювань зубів і ясен. Окрім основних компонентів, в них містяться різні біологічно активні добавки. Ці пасти повинен призначати тільки стоматолог в залежності від потреб або наявних проблем у конкретного пацієнта.

Оскільки зубна паста має не тільки очищаючу, але і лікувальну функцію, вона повинна бути схвалена асоціацією стоматологів. Ця інформація повинна бути вказана на упаковці.

Склад

Багато хто віддає перевагу розрекламованому бренду, проте, незважаючи на високу якість, він не завжди дає хороший результат.

Причиною того може стати невідповідний склад.

Щоб знати, як вибрати зубну пасту, необхідно розуміти, що це не просто приємна на запах і смак консистенція, а багатокомпонентна суміш, яка щодня впливає на ваші зуби.

В її основі лежить абразивна речовина, що видаляє зубний наліт.

Раніше для цього використовували карбонат або фосфат кальцію, однак вони негативно впливали на стан емалі, тому були протипоказані людям із гіперчутливістю і патологічною стертістю зубів.

На сьогодні виробники паст для зубів застосовують оксид кремнію, який якісно видаляє наліт і не пошкоджує емаль.

Ферменти запобігають утворенню нальоту, тому вони обов'язково входять у відбілюючі зубні пасти.

Приємний запах, колір і густота досягаються шляхом додавання ароматизаторів, барвників, смакових добавок, сполучних компонентів, зволожувачів.

Розглянемо найпоширеніші шкідливі складові серед доступних у продажу засобів гігієни порожнини рота:

* SLS sodium lauryl sulfate присутній майже в 98% паст. Саме він відповідає за піноутворення й очищення. Навколо нього багато суперечок, але те, що він агресивний ПАР для організму та продукт нафтохімії – це факт. Тому краще уникати засобів, у складі яких він заявлений.

* Фтор – частий компонент в пастах, призначених для боротьби з карієсом. Однак він є в воді та продуктах харчування, тому його кількість в складі пасти повинна бути в межах норми. Безпечним вважається вміст фтору до 1500 ppm. Наприклад, багатьма стоматологами улюблена паста Elmex містить 1400 ppm. Надлишок цього елемента в організмі викликає не тільки проблеми із зубами, але може потягнути за собою хвороби головного мозку. Навіть в невеликій кількості він може привести до прискорення всмоктування алюмінію в мозкову тканину. Тому краще уникати в пастах комбінації фтору з Aluminium lactate і звертати увагу на його процентний вміст. І, щоб не отримати надлишок цього елемента, не пийте неочищену проточну воду і не ковтайте зубну пасту.

* Triclosan. Крім патогенних бактерій він знищує і «корисні» мікроорганізми в ротовій порожнині, в результаті чого може виникнути дисбактеріоз.

* Парабени, особливо метилпарабен, викликають алергічну реакцію.

Види паст

Різні лікарські добавки: трав'яні екстракти, мікроелементи, вітаміни, солі, антибактеріальні компоненти й антисептики підсилюють лікувальні властивості засобів гігієни порожнини рота.

Фахівці поділяють лікувально-профілактичні пасти по їх впливу:

* Противокаріозні – фторовмісткі та кальцій-фосфоровмісткі ефективні для профілактики карієсу, тому їх часто призначають дітям;

* протизапальні – включають різні екстракти лікарських рослин, завдяки чому усувають запалення ясен, і супутній захворюванням пародонту неприємний запах з рота;

* відбілюючі – зубні пасти зі спеціальними ферментами, які добре видаляють наліт (папаїн), тому вони підходять для курців і любителів кави;

* сольові – насичені мінеральними солями, що сприяє стимуляції обмінних процесів в м'яких тканинах і поліпшенню кровообігу;

* для чутливих зубів – частинки з низькою абразивністю щадять стоншену або порушену емаль, а десенсітайзери утворюють на її поверхні тонку плівку, що знижує гіперчутливість.

Пропонуємо невеликий список паст з безпечним складом:

1. WELEDA зубний гель для дітей 2+ із мінеральною сіллю або календулою для дорослих;

2. Lavera;

3. Logona Daily Care, Babycare Kids Dental Gel (Німеччина);

4. UrtekramToothpaste (Данія);

5. SPLAT zero;

6. Eco Cosmetics (Німеччина);

7. Elmex;

8. R.O.C.S (не всі);

9. Apivita (Греція);

10. GC Tooth Mousse;

11. Curaprox enzycal.

І пасти, яких краще уникати:

1. Amway Glister;

2. Лісовий бальзам;

3. Sensodyne;

4. Crest 3D White;

5. Blend-A-Med;

6. Colgate;

7. Lacalut;

8. Parodontax;

9. Oral-B;

10. Дракоша;

11. Floralis;

12. Ziaja Toothpaste Gel For Kids.

Якщо у вас залишилися питання, звертайтеся в центр стоматології та естетики «Дантист і Ко».

Досвідчені фахівці підкажуть, як вибрати зубну пасту, яка підходить саме вам, а також проконсультують щодо інших засобів гігієни порожнини рота.

Ви відвідували стоматолога останні 6 місяців?

Якщо вчасно не виявити карієс, це може закінчитись ускладненнями.
Залиште свій номер телефона для безкоштовної консультації.