УКР
Запис на прийом

(044) 285-44-55

(067) 44-007-44

Публікації

Лікування кровоточивості ясен

Лікування кровоточивості ясен

Лікування кровоточивості ясен — це ряд маніпуляцій, спрямованих на з'ясування причини і усунення захворювання, яке її викликає, оскільки сама по собі кровоточивість ясен є симптомом, а не хворобою.

Якщо кілька днів поспіль простежується кровоточивість ясен, і вона супроводжується болем, потрібно обов'язково звернутися до стоматолога, який зробить огляд і призначить необхідне лікування кровоточивості ясен. Залежно від того, що є причиною кровоточивості — механічні пошкодження, стоматологічне захворювання або запалення м'яких тканин, лікування кровоточивості ясен може проходити по різному сценарію і з застосуванням різних засобів.

Болять і кровоточать ясна — що робити?

кщо ясна кровоточать, і болить якась частина порожнини рота, не потрібно займатися самолікуванням, застосовуючи різні засоби або чекати, що це пройде. Пацієнту варто проявити свідомість і звернутися до стоматолога для діагностики причини, по якій болять і кровоточать ясна, і призначення адекватного лікування.

Варто звернути увагу на те, що фактором виникнення ситуацій, коли ясна кровоточать і болять, може бути і не стоматологічна причина. Тому після ретельного огляду стоматолог може направити пацієнта і до інших фахівців — ендокринолога, терапевта і т.д.

Кровоточать ясна — методи лікування

Чистка зубів

У разі, коли все-таки саме по стоматологічної причини кровоточать ясна, лікування залежить від діагнозу, щоправда є загальний алгоритм дій. Лікування відбувається за наступним принципом:

  1. Стоматолог проводить антисептичну обробку порожнини рота і здійснює професійну чистку зубів, прибираючи наліт і зубні камені.
  2. Після, фахівець прописує спеціальні антибактеріальні засоби, які прибирають кровоточивість і біль, знімаючи запальний процес.
  3. Також пацієнтові можуть бути призначені примочки для ясен, ополіскувачі, полоскання лікувальними травами і лікувальна зубна паста.

Коли кровоточать ясна, лікування вважається повноцінним, якщо воно має на увазі комплексне застосування вищеописаних процедур з безпосередньою терапією захворювання, яке викликає патологію.

Ефективні засоби від кровоточивості ясен

Існують як фармацевтичні, так і народні засоби від кровоточивості ясен.

В будь-якій аптеці можна придбати різноманітні антибактеріальні, протизапальні, антисептичні засоби від кровоточивості ясен. Найчастіше вони зустрічаються у вигляді розчинів для полоскання порожнини рота і лікувальних зубних паст. Також для повсякденної гігієни необхідні правильно підібрані зубна щітка та інші аксесуари для чищення зубів.

Народні засоби від кровоточивості ясен повинні використовуватися як додаткові препарати, оскільки, якщо мова йде про складні захворювання, самостійно вони не дають повноцінного ефекту і не усувають біль. Популярністю користуються відвари кори дуба, шавлії, настойки шипшини, ромашки і ін.

Якщо діагностика визначила причиною кровоточивості нестачу вітамінів в організмі, стоматолог може додати в комплекс лікування і вітамінотерапію.

Ви відвідували стоматолога останні 6 місяців?

Якщо вчасно не виявити карієс, це може закінчитись ускладненнями.
Залиште свій номер телефона для безкоштовної консультації.