УКР
Запис на прийом

(044) 285-44-55

(067) 44-007-44

Публікації

Запалення зубного каналу

Запалення зубного каналу

Запалення зубного каналу може бути викликано інфекцією або травмою. Всі запальні процеси, які виникають в корені зуба, вимагають негайного звернення до фахівця, в тому числі, і запалення каналу зуба. Якщо пацієнт ігнорує запалення зубних каналів, і не отримує своєчасну чистку та лікування, він може заплатити високу ціну у вигляді втрати зуба. Оскільки, інфекція тільки починається в м'яких щелепних тканинах, а через деякий час, вона переноситься і на кісткову частину зуба, запускаючи процес інтоксикації всього організму. Запалення зубного каналу може протікати в двох формах — гостра та хронічна.

Якщо запалення зубних каналів має гостру форму, то людина відчуває постійний біль під час прикушування або будь-якому натиску на зуб. Якщо не провести чистку на первинному етапі, то навколо зуба починає утворюватися гній. Ціна лікування цієї стадії запалення буде нижче, оскільки, кісткова тканина ще не порушена.

Хронічне запалення каналу зуба являє собою більш небезпечну форму протікання хвороби, оскільки її симптоми менш виражені. Пацієнт відчуває біль при натисканні, але вона незначна і швидко припиняється. Візуально визначити хронічне запалення можна тільки після того, як утворюється кіста або гнійний свищ. Така форма запалення також вимагає чистки та більш складного, тривалого лікування, за період якого в зоні ураження виявляються і сусідні зуби.

Лікування зубних каналів

Лікування зубних каналів, незалежно від форми їх запалення, проводять приблизно однаково і починається воно з рентгена. Якщо у пацієнта гостра форма, то перед початком чистки йому вводять анестезію. Як тільки знеболювальне почало діяти, ендодонт висвердлює пульпу. Після проникнення до верхівки запаленого кореня зуба, стоматолог робить отвір для вилучення гною. Такі маніпуляції є лікування зубного каналу на першій стадії, після якої на 2-3 дні канали залишаються відкритими. На другому етапі, стоматолог промиває канали антисептиком, закладає в них ліки та встановлює тимчасову пломбу. Якщо за певний період часу не спостерігається рецидиву, то зуб закривається постійною пломбою.

Якщо хронічне запалення має фіброзну природу, то пломбу можна ставити вже на наступний день. Але, якщо є гнійні освіти, лікування зубних каналів займає більше часу, відповідно і його ціна буде вище. Спочатку канали очищають і поміщають в порожнину тампони з ліками, після чого закривають зуб тимчасовою пломбою. Пацієнту на період спостереження прописують антибіотики, в разі, якщо інфекція не поновлюється, то канали чистять повторно і ставлять тимчасову пломбу з гідроксидом кальцію на 2-3 місяці. Після того, як порожнина заповнилася кістковою тканиною, лікування зубного каналу закінчують пломбуванням гутаперчею та встановленням постійної пломби.

Лікування та чистка зубних каналів

Чистка каналів зуба, ціни

Від складності кожного клінічного випадку залежить чистка каналів зуба, ціна на послугу та час лікування. Зубний канал має індивідуальні анатомічні особливості. Тому озвучити пацієнтові остаточну ціну, скільки будуть коштувати зубні канали, фахівець зможе тільки після завершення лікування.

Для того, щоб лікування було ефективним, ендодонту необхідно якісно обробити та висушити канали, а потім герметично їх запломбувати. Якщо звернутися до фахівця, який не володіє певною кваліфікацією, може знадобитися повторна чистка каналів зуба, ціна лікування від цього тільки збільшиться. Але якщо стоматолог ретельно почистить зубний канал, то зуб можна зберегти на все життя.

Ви відвідували стоматолога останні 6 місяців?

Якщо вчасно не виявити карієс, це може закінчитись ускладненнями.
Залиште свій номер телефона для безкоштовної консультації.