УКР
Запис на прийом

(044) 285-44-55

(067) 44-007-44

Публікації

Профілактика стоматологічних захворювання

Профілактика стоматологічних захворювання

Профілактика стоматологічних захворювань — це комплексний повсякденний підхід сукупних заходів гігієни з догляду за порожниною рота в домашніх умовах, які спрямовані на попередження появ різного роду стоматологічних захворювань. Сьогодні можна сміливо сказати, що профілактика стоматологічних захворювань є соціально важливим аспектом, який впливає на здоров'я кожної людини та нації в цілому.

Навіщо потрібна профілактика зубів і порожнини рота?

Заходи з догляду, які передбачає профілактика зубів, повинні прищеплюватися з дитинства, для того, щоб у дорослому віці вони були вже природним і невід'ємним процесом гігієни.

Профілактика порожнини рота виступає дуже важливою складовою повсякденного догляду за здоров'ям. Крім того, що профілактика порожнини рота дозволяє економити час, гроші та нерви на походах до стоматологів, захворювання зубів і порожнини рота є причиною порушення здорового функціонування організму не тільки в області стоматології. Стоматологічні захворювання впливають на весь організм людини!

Хворі зуби не дозволяють повноцінно пережовувати їжу та це переростає в проблеми з травленням. Різноманітні патогенні бактерії, які виникають через те, що профілактика зубів і порожнини рота проводиться не регулярно або не зовсім правильно, викликають інтоксикацію організму. А при ослабленому імунітеті такий отруйний процес може перейти в складні захворювання, саме тому, профілактика зубів і порожнини рота є на стільки важливим фактором.

Як доглядати за порожниною рота

Правильний догляд за ротовою порожниноюЗалежно від індивідуальних особливостей стану зубів, можуть бути різні рекомендації в питанні як доглядати за порожниною рота. Але існують загальноприйняті заходи з догляду в домашніх умовах, які є базовими для забезпечення гігієни рота. Основне правило для догляду в домашніх умовах за зубами та порожниною рота — це регулярність!

Кожен, хто знає, як доглядати за порожниною рота і правильно виконує ці рекомендації з догляду в домашніх умовах, робить великий внесок у власне здоров'я.

Правильний догляд за порожниною рота та зубами

Професійна гігієна ротової порожниниДогляд за порожниною рота та зубами передбачає щоденне правильне виконання певних правил стоматологічної гігієни в домашніх умовах.

Крім домашнього догляду, періодично необхідно підключати професійний догляд за порожниною рота. Професійний правильний догляд за порожниною рота допоможе вирішити дуже багато проблем і виключить ризики виникнення пародонтиту та каріозних хвороб. Профілактичний догляд за порожниною рота і зубами дозволяє видалити всі м'які та тверді відкладення з зубів і пародонтичних кишень, а також провести шліфування.

Стоматологічні методи чищення, які забезпечують професійний догляд за порожниною рота, підбираються індивідуально для кожного пацієнта: ручний, хімічний, ультразвукової або повітряно-абразивний.

Правильний догляд за порожниною рота дозволяє зберегти здоров'я зубів на довгі роки.

Догляд за зубами та порожниною рота в домашніх умовах

Догляд за зубами в домашніх умовах — основоположний принцип здоров'я та краси зубів, який складається з наступних чинників:

  • ретельна щоденне чищення зубів. Перше правило, яке має на увазі догляд за зубами та порожниною рота. Основним завданням цього процесу є видалення залишків їжі та нальоту з зубів і порожнини рота. Щітка проводить механічне очищування, і вона повинна бути виключно індивідуальним предметом гігієни з догляду в домашніх умовах. Щітки бувають різного розміру (дорослі, дитячі), жорсткості щетини та призначення. Вибір правильної щітки є особистою справою, але можна звернутись за консультацією до стоматолога. Вона повинна відповідати віковим критеріям (доросла, дитяча) і жорсткість її щетини повинна ефективно очищати, але при цьому, не ранити ясна. Процес хімічного очищування здійснює зубна паста. Ефект, який може дати догляд за зубами в домашніх умовах багато в чому залежить від вибору правильної пасти;
  • догляд за зубами та порожниною рота в домашніх умовах також включає регулярне застосування ополіскувачів для порожнини рота, а також зубних ниток, йоржиків, міжзубних щіточок і зубочисток, для видалення зубного нальоту та залишків їжі в важкодоступних місцях;
  • планові стоматологічні огляди 2 рази на рік.

На сьогодні абсолютно кожен може дотримуватися всіх необхідних заходів для профілактики захворювань як в домашніх умовах, так і в професійних закладах.

Ви відвідували стоматолога останні 6 місяців?

Якщо вчасно не виявити карієс, це може закінчитись ускладненнями.
Залиште свій номер телефона для безкоштовної консультації.