УКР
Запис на прийом

(044) 285-44-55

(067) 44-007-44

Публікації

Хто такий лікар-ортопед в стоматології

Хто такий лікар-ортопед в стоматології

Лікар ортопед-стоматолог, профільна спеціалізація яка пов'язана з кістково-м'язовими патологіями. Області лікування, які охоплюють ортопед у стоматології, полягають у вивченні, діагностиці, профілактичних заходах та безпосередньому лікуванні дефектів жувально-мовних органів. Якщо говорити більш зрозуміло, то лікар ортопед-стоматолог — це лікар, який займається відновленням анатомічної цілісності зубів. Ортопед в стоматології здійснює встановлення різного виду протезів і регулюючих конструкцій зубощелепної системи. Відновлення відсутніх зубів і кістково-щелепних тканин — стоматологічна галузь, в якій працює лікар ортопед-стоматолог.

Які проблеми вирішує лікар стоматолог-ортопед

Розглянемо більш детально, які проблеми вирішує стоматолог-ортопед. Варто відзначити, що завдання лікаря стоматолога-ортопеда полягає не тільки в рішенні естетичного аспекту зубного ряду, але й в його функціональності.

Лікар стоматолог-ортопед відновлює зуб при сильному руйнуванні після травм або запущеної форми карієсу. Щоб запобігти подальшому руйнуванню зуба, ортопед-стоматолог встановлює коронки.
Косметичні дефекти, такі як відколи, тріщини, старі пломби, які візуально відрізняються від своїх зубів пацієнта, стирання зубів та ін., стоматолог-ортопед усуває шляхом встановлення керамічних вінірів — спеціальних міцних пластин.

Якщо зуб повністю загублений, має неправильну форму або слабку структуру, лікар стоматолог-ортопед встановлює незнімні протези — коронки, мости, імпланти. Сучасне протезування, в основному, використовує такі матеріали як кераміка і металокераміка, вони відрізняються особливою міцністю і високим естетичним виглядом.

При повній втраті зубів, або значної їх кількості, лікар вирішує цю проблему шляхом установки знімних конструкцій.

Ортопедичне лікування зубів

Ортопедичне лікування зубів в стоматологіїОртопедичне лікування зубів починається з огляду та встановлення діагнозу. Після цього спеціаліст приймає рішення, яким чином буде здійснюватися раціональне лікування - це буде мікропротезування, знімне або незмінне протезування, бюгельне або мостовидне, протезування на імплантах або умовно-знімне.

Перш ніж почати ортопедичне лікування, фахівець повинен підготувати ротову порожнину пацієнта. Встановлення ортопедичних систем або протезування може здійснюватися тільки при відсутності будь-яких запальних процесів в ротовій порожнині пацієнта. Тому, якщо у пацієнта є якісь протипоказання за станом здоров'я ротової порожнини, лікар контролює здійснення заходів з лікування і тільки потім починає безпосередньо ортопедичне лікування зубів.

Ортопедичне лікування завжди відбувається відповідно до індивідуального клінічного випадку, кожен протез виготовляється безпосередньо під пацієнта. Тому ортопед знімає зліпок для виготовлення призначеного протеза. Сучасне ортопедичне лікування може здійснювати корекцію зуба шляхом зміни його кольору, розміру і форми, а також положення. У деяких випадках фахівець може підключати іншого профільного лікаря для максимально ефективного лікування.

Останній етап, з якого складається ортопедичне лікування зубів — це встановлення.

В результаті ортопедичного лікування з використанням сучасних технологій пацієнтові можна повернути не тільки зовнішню естетику, але їх повноцінну функціональність зубів.

Ви відвідували стоматолога останні 6 місяців?

Якщо вчасно не виявити карієс, це може закінчитись ускладненнями.
Залиште свій номер телефона для безкоштовної консультації.