УКР
Запис на прийом

(044) 285-44-55

(067) 44-007-44

Публікації

Ендодонтичне лікування зубів

Ендодонтичне лікування зубів

Ендодонтичне лікування зубів — це сучасна профільна стоматологія, яка займається лікуванням внутрішньої частини зуба — кореня зубних каналів, а також кісткової тканини. Внаслідок запущеної форми карієсу, занадто великої пломби або механічної травми шляхом пошкодження коронки зуба або його кореня, туди проникають бактерії. Токсини цих бактерій потрапляють в м'які тканини пульпи та провокують запальний процес. Якщо форма запалення гостра, то пацієнт відчуває сильний біль, оскільки в пульпі знаходяться нервові закінчення, але якщо хвороба має хронічну форму, то симптоми можуть бути й відсутніми. Щоб зупинити подальше поширення бактерій, зняти больові відчуття і запобігти ускладнення пацієнту необхідно ендодонтичне лікування зубів.

Полягає ендодонтичне лікування зуба в повному або частковому видаленні пульпи та якісної герметизації кореневого каналу, щоб зберегти зуб. Сучасна стоматологія в розрізі ендодонтії своєму розпорядженні широкий спектр методів лікування, серед яких присутній і ультразвук.

Сучасні методи ендодонтичного лікування в стоматології

Сучасні методи ендодонтичного лікування включають різні способи медикаментозної обробки каналів із застосуванням ендодонтичних інструментів та апаратів (наприклад ультразвук), які дозволяють уникнути ускладнень.

Етапи, з яких складається сучасне ендодонтичне лікування:

  1. Лікар розкриває порожнину зуба.
  2. Виявляє і розширює гирла кореневих каналів.
  3. Визначає робочу довжину каналів.
  4. Здійснює механічну обробку каналів.
  5. Робить медикаментозну обробку.
  6. Закінчується ендодонтичне лікування пломбуванням каналів.

Етапи сучасного ендодонтичного лікування

Сучасні методи ендодонтичного лікування для розкриття порожнини зуба використовують алмазний бор з атравматичною верхівкою для зниження перфорації.

Перед механічною обробкою фахівець стоматології розширює канали методом використання ультразвукових насадок, файлу Хедстрема та інші інструменти.

Визначення робочої довжини каналів, здійснюється рентгеном або апекс-локатором.

Для механічної обробки каналів ендодонтія в стоматології використовує інструменти з нікель-титанового сплаву.

Ефективним методом для медикаментозної обробки, висушування кореневих каналів вважається Депофорез — використання гідроксиду міді-кальцію, він відрізняється дезинфікуючими властивостями, завдяки яким виключаються ускладнення.

Ендодонтія в стоматології пропонує кілька методів пломбування каналів. До застарілих відноситься «Метод однієї пасти», його суть полягає в заповненні каналу речовиною, яка згодом твердішає.

«Метод одного штифта», «Метод латеральної конденсації», пломбування системою «термофена» — це сучасні методи ендодонтичного лікування.

Ультразвук в ендодонтії

Апаратдля ультразвукав ортодонтіїУльтразвук в ендодонтії є обов'язковим інструментом сучасної стоматології. Ультразвук застосовують, практично, на кожному етапі ендодонтичного лікування. Метод ультразвуку в ендодонтії цінний за рахунок використання різних сучасних насадок, завдяки яким лікування здійснюється простіше, набагато ефективніше і без ускладнень. Розроблена ціла лінійка модернізованих насадок, застосування цих інструментів вивело ультразвук в ендодонтії на абсолютно новий рівень. Формування доступу до каналів, видалення конкрементів, проходження кальцифікованих ділянок, вилучення уламків інструментів і штифтових конструкцій, розпломбування каналів — на всіх цих етапах незамінний ультразвук в ендодонтії.

Можливі ускладнення після ендодонтичного лікування

Біль і набряк — це найпоширеніші в стоматології ускладнення ендодонтичного лікування, які пацієнт може відчувати перший час. Але якщо лікар припустився помилки під час ендодонтичного лікування, це може призвести до більш істотних ускладнень.

Ускладнення ендодонтичного лікування можуть виникати внаслідок порушень в процесах перфорації зуба, ламання інструменту або штифта в каналі, неякісного проходження і розширення кореневого каналу, непрофесійної обтурації — пломбування зубного каналу.

Щоб виключити ускладнення ендодонтичного лікування, воно повинно проводитися висококваліфікованим фахівцем із застосуванням сучасних методів.

Ви відвідували стоматолога останні 6 місяців?

Якщо вчасно не виявити карієс, це може закінчитись ускладненнями.
Залиште свій номер телефона для безкоштовної консультації.