УКР
Запис на прийом

(044) 285-44-55

(067) 44-007-44

Публікації

Діагностика в стоматології

Діагностика в стоматології

Продукувати якісне лікування зубів від карієсу, пульпіту або інших хвороб може тільки діагностика в стоматології. Незалежно від того з якими скаргами звернувся пацієнт, при первинному огляді лікар повинен оглянути не тільки осередок, а й стан всієї ротової порожнини на предмет виявлення причин дискомфорту або інших хвороб, які можуть протікати непомітно. У медицині багато захворювань мають схожі симптоми, цій аксіомі підпорядковується і стоматологія. Діагностика, яка методом виключення проявів хвороби встановлює істинний діагноз, називається диференціальною.

Нерідко диференціальна діагностика в стоматології залучає інших фахівців для максимально ефективного обстеження та призначення лікування. Для більш точного діагнозу, доктор призначає апаратні обстеження, найпоширенішими серед яких є променева діагностика.

Диференціальна діагностика

Диференціальна діагностика дозволяє визначити причину зубного болю. Найчастіше больові відчуття виникають внаслідок одонтогенного болю викликаного, наприклад, карієсом, який вразив зуб, або пульпітом. Крім того, диф діагностика дозволяє визначити стадію протікання хвороби, від якої залежить, яке лікування слід призначити. Сучасна диференціальна діагностика включає в себе не тільки візуальні методи огляду, а й комп'ютерні, а також апаратні дослідження, в тому числі, променеву діагностику. Після того, як диф діагностика проведена, доктор здійснює необхідне лікування, усуваючи причину, після цього біль автоматично припиняється.

Діагностика карієсу і пульпіту зубів

Діагностика карієсу, фотоРегулярне відвідування кабінету стоматолога і своєчасна диференціальна (в тому числі і променева) діагностика зубів дозволить на ранніх стадіях виявити хворобу і призначити лікування, яке посприяє збереженню здоров'я зубного ряду.

Карієс — це повільний патологічний процес в твердих тканинах зуба. Якщо диференціальна діагностика карієсу не була проведена своєчасно і не призначено лікування, карієс вражає тверді тканини зуба, утворюючи порожнини в емалі. Наступним етапом карієсу є запалення пульпіту. Диференціальна діагностика карієсу дозволяє визначити його стадію і провести відповідне лікування, яке буде прогнозованим і ефективним. Але повноцінна діагностика карієсу не може бути здійснена без променевої діагностики.

Пульпіт — дуже болючий запальний процес м'яких тканин з судинно-нервовими утвореннями. Запущена форма пульпіту може перерости в періодонтит і білякориневу кісту зуба. У стоматології диференціальна діагностика пульпіту проходить за допомогою основних методів, які включають в себе опитування, огляд, зондування, перкусію і пальпацію. А також додаткових методів, така діагностика пульпіту включає в себе термопроби, електродіагностика і променеву діагностику у вигляді рентгенівського знімка.

Така діагностика зубів в стоматології визначає характер пульпіту і його глибину.

Променева діагностика і лікування зубів в стоматології

Завдяки сучасним апаратам діагностика і лікування зубів відбувається дуже швидко і ефективно. На сьогоднішній день жоден стоматолог не дасть остаточний висновок, грунтуючись виключно на візуальному огляді. Променева діагностика в стоматології дозволяє максимально точно встановити діагноз. Крім того, сучасні апарати мають дуже низьке променеве навантаження, тому променева діагностика в стоматології застосовується постійно і не несе шкоди здоров'ю пацієнтів.

Променева діагностика в стоматології включає в себе наступні апаратні методи:

Фото панорамного знімка зубів

  • рентген зуба — найекономічніший і звичний спосіб діагностики в стоматології;
  • панорамний знімок зубів — демонструє оглядовий знімок всього зубного ряду і щелеп;
  • КТ зубів — об'ємний знімок в 3D форматі, який дозволяє оцінити стан зубів, щелепних кісток і гайморових пазух;
  • ортопантомограмма — вважається «золотим стандартом» рентгенодіагностики, являє собою панорамний знімок зубів на плівці або в цифровому форматі.

Якісне дороге устаткування в стоматології — це супер швидка діагностика і лікування зубів.

Не тільки патологічні захворювання можуть стати причиною проходження обстеження, кожному пацієнтові перед процедурою встановлення брекетів, протезів, імплантатів або будь-яких маніпуляцій також в обов'язковому порядку потрібна діагностика. Лікування, яке призначається стоматологом після повного анамнезу і детальної діагностики завжди є раціональним, результативним і успішним.

Кожна людина, яка піклується про своє здоров'я, повинна регулярно відвідувати стоматологію, яка має в своєму розпорядженні кадрові та технічні можливості для кваліфікованої діагностики та лікування зубів.

Ви відвідували стоматолога останні 6 місяців?

Якщо вчасно не виявити карієс, це може закінчитись ускладненнями.
Залиште свій номер телефона для безкоштовної консультації.